Haziran, 2019

15Haz12:0018:00Kirtan Yoga Uygulama ve İlerleme ProgramıYoga İstanbul

Fazlası

Etkinlik Detayı

Goranga Yoga Merkezi yine kadim bilgileri yepyeni bir programla Türkiye’deki yoga severlerle buluşturuyor. 15 Haziran – 3 Ağustos tarihleri arasında Macaristan’dan Jitendriya Das ve Goranga Yoga’dan Bhakti yogiler birlikte bu keyfli programı sizlerle paylaşıyor olacak.

Kirtan yoga uygulama ve ilerleme programımızda katılımcılara gerçek bir kirtan deneyimi edinmelerini sağlayarak yaptıkları pratikte zenginleşmelerini amaçlıyoruz. Böylelikle eğitimi alanlar sahip oldukları bilgiyi diğerleriyle paylaşmaktan başka bir arzuya sahip olmayacaklar. Katılımcılara doğru bir anlayış vermeyi hedefleyerek onların gerçek bir tat ile mantra söylemelerini sağlamayı hedefliyoruz.

Kirtanın tarihçesi ve geleneği hakkında bilgilendirmeler yapılacak ve sonrasında kirtan yoga pratiğini ses ve enstrümanlar üzerinde gerçekleştireceğiz. Doğru yapıyı öğrenirken pratik yaparken aynı zamanda sahip olmamız gereken alçak gönüllülük gibi özellikleri nasıl ortaya çıkarıp uygulayacağımızı öğreneceğiz.

Harmonyum ve mridnaga üzerinde bir kaç set mantra melodileri öğreneceğiz.

Program boyunca kullanacağımız enstrümanlar harmonyum, mridanga ve karatal olacak.

Toplam program süresi 50 saat olacaktır. ,

Enstrümanları çalma ve kirtanlara liderlik etme konusunda felsefe ile birlikte yeterli seviyede uygulama öğretisi içeren programda en önemli koşul katılımcıların öz disiplin ile yapacağı günlük pratikler olacaktır.

Macaristan Iskcon Komünü içinde uzun yıllardır kirtanlara liderlik etme ve enstrüman çalma konusunda iyi bir tecrübeye sahip olan ve aynı zamanda Macaristan Bhaktivedanta College mezunu Jitendriya das konuk eğitmenimiz olacak. Dil Ingilizce devam ederken ihtiyaç halinde eş zamanlı çeviri mevcut olacaktır.

Programa katılım ücreti 1500 TL + KDV’dir. Goranga Yoga üyeleri için özel bir indirim mevcuttur. İndirim detayları kayıt öncesi bildirilecektir. Katılımcılara Iskcon (International Society for Krishna Consciousness) ve Goranga Yoga Merkezi sertifikası verilecektir.

Saat

(Cumartesi) 12:00 - 18:00

Yer

İstanbul

İstanbul

Organizatör

Etkinlik24info@etkinlik24.com Balat İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X