Mayıs, 2019

11May20:3023:59PSM Caz Festivali: AyşeDenizKonser İstanbul

AyşeDeniz: Pure Piano

Fazlası

Etkinlik Detayı

Piyanonun genç yıldızı, klasik ve modern müziği birleştiren yenilikçi bir vizyonu ustalıkla hayata getiriyor.

AyşeDeniz Gökçin pek azımıza nasip olan, doğuştan gelen üstün müzik yeteneğini piyanonun diliyle konuşturuyor. Klasik müziğin usta isimlerinin piyano çalış stillerini geride bıraktığımız yüzyılın unutulmaz rock bestecilerinin eserlerine uygulayan Gökçin, yenilikçi vizyonuyla tüm dünyadan alkış toplamaya devam edecek gibi gözüküyor.

Çocuk yaşta piyano eğitimine başlayan AyşeDeniz Gökçin, bu enstrümanı daha ilk günden profesyonel bir şekilde ele aldığını söylüyor. Henüz dokuz yaşındayken Gordion Oda Orkestrası eşliğinde Bach’ın 5. klavye konçertosunu icra etmiş olması da bu sözlerinin kanıtı niteliğinde. İbrahim Yazıcı, Fahrettin Kerimov, Antonio Pirolli, Cem Mansur, Rengim Gökmen gibi daha pek çok orkestra şefiyle birlikte çalan Gökçin, ünlü piyanist Nikolai Petrov’un, çaldığı Chopin performansını duyup onu Kremlin Sarayı’na konsere davet etmesini takiben müzik eğitimine Eastman Müzik Okulu ve Kraliyet Müzik Akademisi’nde devam etti. Klasik müzik eğitimini ve üstün yeteneklerini 20. yüzyılın rock efsanesi Pink Floyd ve grunge akımının zamanın ötesindeki ekibi Nirvana’nın parçalarına bambaşka yorumlar getirmek için kullanan Gökçin’i genç yaşında global müzik sahnesinin radarına sokarak, onu dünyayı turlayan genç bir yıldız haline getiren de bu yenilikçi vizyonu oldu.

Besteci kimliğiyle çıkan son albümü “Earth Prelude”, Ingiltere, Amerika Turkiye ve İtalya’da iTunes klasik chart’larda ilk ve 10’a girdi.

Klasik müzik eserlerinin yanı sıra 20. yüzyılın rock besteleri de AyşeDeniz Gökçin’in piyanosunda başka bir yerde dinleyemeyeceğiniz yepyeni yorumlara kavuşuyor. AyşeDeniz Gökçin’in klasik ile modern müziği bir araya getirecek performansı 11 Mayıs’ta Turkcell Platinum Sahnesi’nde.

“Risk alarak farklı bir görüş sergilemek, herkesin yaptığını taklit etmekten çok daha önemlidir.”
AyşeDeniz Gökçin, 2016

piyano • klasik • rock • türler arası

Saat

(Cumartesi) 20:30 - 23:59

Yer

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Center

Organizatör

Etkinlik24info@etkinlik24.com Balat İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X