Nisan, 2019

06Nis(Nis 6)06:3007(Nis 7)22:30Sadağı Kanyonu, Şelaleler Vadisi ve KaplıcaYürüyüş Bursa

Bursa Sadağı Kanyonu Yürüyüşü

Fazlası

Etkinlik Detayı

Bursa Orhaneli’nde 2 güzel parkurda yürümeye ve kaplıcada dinlenmeye gidiyoruz.
Tarih : 6-7 Nisan 2019
İçerik Doğa Yürüyüşü ve Kaplıca keyfi

1. Gün parkuru Sadağı kanyonu 8 veya 11 km, Dere kenarı tamamen patikalardan oluşan 3 şu geçişi olan bir parkur.
2. Gün parkuru : 12 km lik tamamen Orman patikalarından oluşmuş vadi içi şartlara göre 1-5 arası şelale görebileceğimiz bir parkur. Tüm parkurlar kolay ve orta seviye arasıdır.

Konaklama :Apart https://www.aslanlijeotermal.com.tr/
Her apartta 4 kişi için gereken tabak çatal kaşık bardak tencere tava ekipmanları mevcuttur. Yemek veya kahvaltı yapmak isteyenler yağ, tuz ve diğer gıda malzemelerini yanlarında getirebilirler
Faaliyet sorumlusu: Argun Baydan
Rehberlik hizmeti : 360 Drc Orhaneli Tanıttım ve Doğa Gönüllüleri
Faaliyet ücreti: 260 TL (*)
Ücrete dahil hususlar: Aslanlı Jeotermal tesislerinde 3 kişilik apartlarda 1 gece konaklama (** ) , kaplıcalara ücretsiz giriş, Tursab acente ücreti, seyahat sigortası, yürüyüş rehberliği, İstanbul’dan başlayıp yine İstanbul’da biten ulaşım.
Faaliyet ücretine dahil olmayan hususlar: Tüm yeme içme harcamaları ve belirtilmeyen tüm diğer masraflar.

Güzel Bursa’mızın vadilerinde kanyonlarında suyun, çiçeklerin, ağaçların çayır ve çimenlerin toprağın yani tüm bahar renklerini seslerini görebileceğimiz duyabileceğimiz yani bir bahar şiiri dinleyeceğimiz bir etkinliğe gidiyoruz. İmkanları müsait olan dostlarımızı bekleriz.

6 nisan sabahı 6:30 da aracımız İncirliden hareket ederek Mecidiyeköy, Kadıköy Göztepe , Kartal vb duraklardan misafirlerimizi toplayarak Eskihisar’dan feribota giriyoruz. Kahvaltıyı burada yapacağız ister yanınızda getirin ister buradan temin edin. Feribottan çıktıktan sonra yine gereken zamanlarda ihtiyaç molaları verip , Sadağı parkurunu yürümeye başlayacağız. 4 saat kadar sürecek bu parkurdan sonra konaklama için Aslanlı Jeotermal tesislerine geçeceğiz. Tesiste yemek (ızgara fast food türü) yemek için bir kafetarya bulunuyor. Hatta belki kaplıcaya giderken tavsiyeli bir yerlere de uğrayabiliriz. Akşam için seçenekler herkes ya kaplıca yapar yada kafeteryada toplanır sohbet ederiz.
7 nisan sabahı acelemiz yok. Herkes yanında getireceklerle kahvaltı yapabilir veya önceden haber vermek şartıyla tesisten 20 TL’ye kahvaltı alabilir. Ama sonuçta saat 10:30 da eşyalar toplanmış olarak araçta olunmalıdır. Buradan 2. gün parkurumuza hareket edeceğiz tahmini süresi 5 saat. Akabinde bir şeyler yenip İstanbul’a dönüşe geçilecek.

Saat

6 (Cumartesi) 06:30 - 7 (Pazar) 22:30

Yer

Sadağı Kanyonu

Organizatör

TrekingTurkeykayit@trekinturkey.com Kurtköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X