Mart, 2019

30Mar09:3017:00Yeraltındaki ve Yerüstündeki BizansGünlük Tur Sultanahmet

Sultanahmet, Eski Bizans, Tarihi Yarımada

Fazlası

Etkinlik Detayı

Yerüstü ve yeraltı Bizans’ı kesfedecegimiz bu turumuza yürüyüşçü dostlarımızı bekleriz. Tur bitimi saat 17:00 civarıdır. Tarihi Yarımada`da yürüdüğünüzde birçok tarihi yapıyı görebilirsiniz. Ancak bu bölgede yer üstünde gördüğümüz eserlerin yanısıra yeraltında da bazı kalıntıları görmek mümkündür. Bu kalıntılar bu bölgede 1100 yıldan fazla hüküm suren Bizans İmparatorluğu`na ait olup bugün artık var olmayan Palatium Magnum diye adlandırılanBuyuk Bizans Sarayı`na aittir.

“Yeraltındaki İstanbul – Bizans Dehlizleri Gezisi” turumuz 09.00 Belirlenecek yerde buluşma ile başlayıp akşam üstü 17:00 civarında bitecektir. Gezi esnasında bahsedilecek bazı yapılar günümüzde mevcut değildir, bazıları da müze vasfı olmadığından girilmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda sadece dışarıdan görülüp önünde anlatım yapılıp devam edilecektir.

Program suresince üzerinde konuşacağımız ve mümkün olduğu taktirde gezeceğimiz yerlerden bazıları şöyledir:
Forum Konstantin (Çemberlitaş), Şerefiye Sarnıcı , Binbirdirek Sarnıcı, Antiochos Sarayı ve Azize Euphemia Martiriyonu, Hipodrom, Yerebatan Sarnıcı Million Sütunu, Augustaion, Zeuxippos Hamamı , Senato Binası, Chalke Kapısı, İşletmelerin altında kalan Buyuk Saray kalıntıları , Sahibinden Satılık Saray, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, Nakilbent Sarnıcı, Sphendone, Küçük Ayasofya Camii Boukoleon Sarayı…

Tüm misafirlerimizin müze kartlarını yanlarında bulundurmaları rahat bir ayakkabı ve pantolon ile gelmeleri hava şartlarına göre giysi ve ekipman bulundurmaları tavsiye edilir.

ÖNEMLİ:
Katılımcı sayısı 20 kişi altında olursa ücret 75 TL’dir. Bu bedele sadece rehberlik ücreti dahildir. Öğle Yemeği, kişisel harcamalar, Ayasofya Giriş ücreti, Saray Mozaikleri müzesi giriş ücreti ücret dışıdır.

Saat

(Cumartesi) 09:30 - 17:00

Yer

Sultanahmet

Sultanahmet Meydanı

Organizatör

TrekingTurkeykayit@trekinturkey.com Kurtköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X